Fostul președinte Traian Băsescu a declarat că a avut o discuție cu liderul Partidului Mișcarea Populară, Eugen Tomac, în vederea unei eventuale candidaturi la Primăria Capitalei.
Potrivit europarlamentarului, PMP va avea candidați la sectoarele Capitalei, la Primăria Generală și liste complete de candidați la Consiliul General.
„Singura problemă este o decizie a partidului. I-am informat că dacă au nevoie de serviciile mele sunt aici (…) Am discutat cu Eugen Tomac solicitându-i ca după ce definitivează listei de candidați să aibă în vedere și candidatura mea”, a afirmat Traian Băsescu, pentru Digi24.
În urmă cu câteva zile fostul șef al statului susținea că va candida doar dacă va fi nevoie de el.
